Kursy online: eXe - bezpłatny pakiet do tworzenia kursów SCORM

Pakiet eXe pochodzi już z poprzedniej epoki technologicznej i ma dziś już ograniczony zakres zastosowań. Należy przyjąć, że obejmuje on praktycznie wyłącznie przygotowywanie materiałów dla platform zdalnego nauczania zgodnych ze standardem SCORM (takich jak Moodle) i tylko wtedy, gdy raz przygotowane treści nie będą musiały być nigdy modyfikowane lub/i aktualizowane.

SKĄD WZIĄĆ ZREANIMOWANY PAKIET eXe?

Pakiet eXe przestał działać i w oryginalnej lokalizacji można znaleźć tylko wersję nieaktualną.
Ktoś podjął się reanimacji eXe i wersja współpracująca poprawnie z dzisiejszymi wersjami oprogramowania jest dostępna do pobrania w poniższej lokalizacji:

O pakiecie eXe

Pakiet eXe darmowym pakietem do tworzenia treści dydaktycznych zgodnych ze SCORM 1.2 oraz IMS. Wymienione standardy pozwalają tworzyć treści kursów online dla dowolnych platform zdalnego nauczania. Dodatkowo treści można eksportować do postać stron WWW.
Ma najwyższe wskaźniki stosunku jakości do ceny (darmowy) oraz stosunku możliwości technicznych do wymagań od autora treści (przeznaczony dla autorów nie będących informatykami).

Począwszy od wersji 1.01 instaluje się automatycznie w nowej polskiej wersji, w której przetłumaczyłem zdecydowaną większość napisów i komunikatów oraz poprawiłem istniejące w poprzedniej wersji błędy terminologiczne.
Istnieją wersje dla Windows i Linuksa, jednak w Linuksie najprościej jest używać przenośnej wersji dla Windows (pod Wine).
Liczba wyświetlanych pozycji: 0
.
Sortuj 
 
.
Liczba wyświetlanych pozycji: 0