Apel do użytkowników Hot Potatoes

Jeżeli używasz ich od dawna

Ta strona już nie będzie aktualizowana przeze mnie, jednak chętnie dam uprawnienia do jej edycji (oraz wstawię jako redaktora) osobie, która może i chce podzielić się swoją aktualną wiedzą z innymi. Może nawet zminimalizuje lub zlikwiduje zastrzeżenia, które umieściłem obok, w prawej kolumnie.
 • Jeżeli ktoś z Was, licznych użytkowników HP odwiedzających tę stronę, rozwiązał skutecznie problem używania ich z UTF-8 w miejsce kiedyś zaproponowanego przeze mnie (a dziś anachronicznego) Windows-1250, może zaproponować przygotowane i sprawdzone przez siebie pliki szablonów HTML lub/i instrukcję postępowania - zapraszam.
 • Jeżeli ktoś zechce podzielić się z resztą Polski swoimi doświadczeniami, opublikowanymi zadaniami etc. - także zapraszam. Publikowanie tutaj jest niesłychanie proste (znacznie prostsze niż publikowanie HP) - niniejszy serwis jest oparty na Google Sites.
 • Utworzyłem grupę dyskusyjną polskich użytkowników Hot Potatoes. Jeżeli ktoś uznaje, że jego uwagi są zbyt drobne, aby zostać współautorem tej strony serwisu - może skorzystać z grupy:
  • Jeżeli masz coś do powiedzenia - przyłącz się do grupy.
  • Jeżeli masz problem - poszukaj lub zgłoś go tam.
  • Jeżeli potrafisz komuś pomóc rozwiązać problem - opisz to na forum grupy.
 • Adres grupy: groups.google.com/group/hot-potatoes
  Ja sam nie deklaruję własnej aktywności. Już nie znam HP. Dotąd na pytania kierowane do mnie e-mailem odpowiadam pocztą zwrotną. Bardzo proszę jednak o kierowanie ich na powyższą grupę, odpowiedzi publiczne przydadzą się innym.
 • Wykorzystajcie dla dobra HP możliwości społecznego Internetu (hmmm, to dla niego odszedłem od HP ;-)
  Jeszcze raz zachęcam i zapraszam.
  Lechosław Hojnacki

Jeżeli dopiero zaczynasz (planujesz) ich używać

...a już zwłaszcza ich przeznaczeniem ma być WWW, to proponuję: skrupulatnie sprawdź, czy warto zaczynać. Ich technologia jest dzisiaj anachroniczna. Wymagany przez HP nakład pracy dla zwykłej obsługi (publikowanie, korekta, aktualizacja treści) jest niewspółmiernie wielki w porównaniu z nowoczesnymi rozwiązaniami. zwłaszcza chmurowymi.
Zależnie od zastosowań można zastąpić HP różnymi prostymi, łatwymi w obsłudze, technologicznie eleganckimi rozwiązaniami o nieporównywalnej użyteczności, łatwości korekty błędów, aktualizacji, potencjałowi współpracy grupowej, angażowania uczniów w tworzenie i współtworzenie etc. 
Nie sposób wskazać konkretnego rozwiązania bez znajomości konkretnego kontekstu. Poniżej wymieniam tylko parę przypadkowo wybranych spośród bezpłatnych, prostych, obiecujących i lubianych.

Niektóre wnuki Hot Potatoes