Dlaczego już nie używam HotPotatoes?

Hot Potatoes w końcu ubiegłego stulecia, epoce statycznego Internetu, BYŁY dla mnie niemal objawieniem. Dziś zostały technologicznie daleko w tyle za nowoczesnymi, przyjaznymi dla użytkownika następcami. Rośnie zakres ich technologicznej i pedagogicznej nieadekwatności. 
Nie umniejszam wartości HotPotatoes: mam wiele szacunku dla twórców i użytkowników Hot Potatoes, wiem też, że w rękach fachowca mogą być nadal świetnym narzędziem. Ale ja sam - zająłem się Społecznym Internetem i jego wielkim potencjałem edukacyjnym, dlatego Hot Potatoes jako narzędzie - przestały być dla mnie użyteczne: nie są dostosowane do bezpośredniego tworzenia i współtworzenia treści na stronie WWW. W efekcie nie rozwijam także tłumaczenia pakietu, tutoriala, ani żadnej rzeczy...
Dostępne tutaj treści zostawię niezmienione, aż zniknie zainteresowanie nimi. Nie stanie się to prędko, bo oglądalność tego działu utrzymuje się na wysokim poziomie. Serwis może się dalej rozwijać beze mnie, dzięki Internetowi Społecznemu - czyli Wam, patrz APEL). Z ruchu na tej stronie oraz otrzymywanej przeze mnie korespondencji wynika, że HP mają nadal sporo użytkowników. Pozdrawiam odwiedzających, zapraszam wolontariuszy do aktualizacji i rozszerzania tego serwisu dla wspólnego pożytku polskich użytkowników HP (więcej - tutaj).


Lechosław Hojnacki