7. Kontrowersje i trendy zmian


Prawo nie nadąża za Siecią

Wystąpienie krytyczne wobec anachronicznego systemu prawnej ochrony praw autorskich (P. Coelho):

  • Pirate Coelho autor przedstawia się jako pirat własnych książek
    Deklaracja Paulo Coelho w jego blogu; tamże m. in. jego 9 książek po polsku.
    Autor twierdzi, że bezpłatne udostępnienie dzieł... zwielokrotniło ich sprzedaż.
  • www.youtube.com/MontyPython
    The Monty Python Channel. Kanał YouTube, w którym ta znana grupa opublikowała wszystkie swoje skecze, aby... powstrzymać falę pirackich nagrań w YouTube. Pod każdym nagraniem jest jedynie link do księgarni Amazon, gdzie można kupić te same skecze. Liczba wyświetleń kanału, to dziesiątki milionów. W efekcie sprzedaż ich utworów... wzrosła o 23 000 % (dwadzieścia trzy tysiące procent)..

Liczba wyświetlanych pozycji: 8
Wybierz z listyOpis
Sortuj 
 
Sortuj 
 
Wybierz z listyOpis
Własność intelektualna wyprze ludzką godność? Artykuł w DI podnoszący zagrożenie dla podstawowych praw własności prywatnej ze strony interesów firm 
Paulo Coelho "piraci" własne książki! Artykuł w DI prezentujący poglądy znanego autora na anachronizm systemu ochrony praw autorskich 
Dlaczego piractwo nie grozi gospodarce Artykuł w DI. Autor twierdzi: teza o szkodliwości piractwa dla przemysłu rozrywkowego jest wątpliwa. Teza o szkodliwości dla gospodarki - wręcz absurdalna. 
Lipszyc: w stronę nowego prawa autorskiego Tekst wygłoszony przez Jarosława Lipszyca na Kongresie Kultury Polskiej 23.09.2009 r. 
Piraci kupują więcej Badanie dowodzą, że piraci dostarczają wydawcom największych zysków! 
Brytyjski rząd przyznaje, że ochrona praw autorskich zaszła już za daleko Artykuł w Webhosting.pl na temat przyjętego przez rząd brytyjski raprtu 
Berlińscy piraci zasiądą w lokalnym parlamencie (GW) Szwedzka Partia Piratów ma w rankingach 10%; niemiecka - w berlińskim lokalnym parlamencie ma 15 przedstawicieli. (zob. artykuł) 
Partia Piratów zdobywa serca Niemców (GW) Szwedzka Partia Piratów ma w rankingach 10%; niemiecka - w berlińskim lokalnym parlamencie ma 15 przedstawicieli. (zob. artykuł) 
Liczba wyświetlanych pozycji: 8
Comments