Historia zegara i plakaty PicCollage


Opis aplikacji

PicCollage to darmowa aplikacja tabletowa dająca możliwość tworzenia plakatów. Do dyspozycji mamy kilkanaście teł, wiele kolorowych czcionek, naklejki, wyszukiwarkę grafik w sieci i możliwość robienia zdjęć bądź dodawania zdjęć z galerii. Dodatkowo zdjęcia można edytować: przycinać, nakładać filtry, dorysowywać, dodawać ramki. Aplikacja jest bardzo intuicyjna i dzieciaki bez trudu opanowują jej obsługę.

Opis czynności

Blok tematyczny związany z czasem był doskonałą okazją do wykonania plakatów tematycznych w aplikacji PicCollage. Podczas zajęć uczniowie poznali historię zegara i plakaciki miały zaprezentować i utrwalić wiedzę jaką zdobyły.
Oto kolejne czynności jakie wykonywali podczas pracy:
  • uruchamianie aplikacji i wybieranie nowego plakatu
  • wybranie tła
  • wyszukanie grafik przedstawiających wybrany zegar
  • edytowanie zdjęć (przycięcie, retusz, nadanie ramki)
  • ułożenie i zapisanie trzech zdań na temat wybranego zegara (każde zdanie należało napisać osobno, można było użyć różnych czcionek i kolorów)
  • przesłanie prac na Dysk Google

Galeria

Spostrzeżenia

Aplikacja pracuje  w układzie pionowym i nie obraca się w momencie zmiany położenia tabletu. Razem z dziećmi uznaliśmy jednak, że spróbujemy wykonać plakaty w układzie poziomym zmieniając ułożenie elementów. Nie sprawiło to dzieciom żadnej trudności. Trudniejszym zadaniem okazało się pisanie zdań. Często brakowało wielkich liter i kropek, pojawiały się błędy ortograficzne. Na szczęście raz zapisany projekt daje się ponownie edytować. Z pewnością wrócimy do aplikacji przy kolejnej sposobności.

Comments