Audiobooki uczniowskie: sposób na lektury


Obok użyto:


Joanna Waszkowska, kreatywna nauczycielka z pasją, w uczniowskich audioksiążeczkach widzi skuteczny sposób na emocjonalne związanie uczniów z treścią lektur (zob. więcej w Jej blogu).

Zobacz kilka przykładów audiobooków wykonanych przez Jej uczniów:

Joanna mówi: "Little Bird jest dziwaczny w użyciu i ma kaprysu, których nie rozumiem (...) ale poza faktem, że polskie litery mają "swój rozum" i coś je lubi zjadać(...), to dzieciom się podoba graficzna strona panelu technicznego - duuuży zielony przycisk do nagrywania, kolorowe elementy do ładowania zdjęć i ramka z podpisem".

Na pytanie o YouTube jako alternatywę dla LittleBirdTales Joanna odpowiada: "YouTube wydaje im się zbyt profesjonalny, jest tam ich zdaniem mnóstwo takich poważnych komunikatów, elementów do zaznaczenia, odhaczenia, a Bird ma tego w ilości minimum. Ponieważ po roku działania z aplikacjami dzieci wiedzą, czym się różni link od kodu embed i jak w Bloggerze to wstawić, to na razie mnie więcej nie trzeba (filmy z YouTube blog wstawia z automatu, a mnie zależy, żeby widzieli, co i po co jest na stronie aplikacji - czytanie ze zrozumieniem".

Zobacz też podobną audioksiążeczkę zrobioną w YouTube (także przez ucznia Joanny Waszkowskiej).

(proponuję przełączyć filmik na pełny ekran).