Niezbędnik mobilnego bibliotekarza

Dla uczestników warsztatu "Niezbędnik bibliotekarza ery mobilnych technologii" na III Kongresie bibliotek publicznych

Pytanie z warsztatów

Obiecałem info o przykładowych dobrej jakości 7-calowych tabletach:
  • Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (koniecznie wersja 2; cena od 880,- dla wersji GT-P3110 bez modemu; uwaga: duże rozbieżności cen w różnych sklepach). Lepiej poszukać niedrogiej wersji GT-P3000 z modemem, na razie w Polsce jeszcze trudno.
  • Google Nexus 7 (ASUS, cena od 999,- ; zaletami są znakomity procesor i wyświetlacz, wadą jest brak aparatu fot., co uniemożliwia czytanie QR-kodów (jest kamerka)).


O filmiku obok: klawiatura "mazana" i lewa ręka

Ktoś z uczestników warsztatów stwierdził, że klawiatura Swype nie jest dla niego, bo musi trzymać smartfon jedną ręką, więc pisze tylko kciukiem. Sprawdziłem i sfilmowałem dla Was. Filmik został nakręcony kamerką, która zasłaniała mi ekran (więc widziałem tylko fragmenty klawiaturki, nie mogłem też sprawdzić, co się pojawia na ekranie). jak widać - zrobiłem jedną literówkę ('prawa' zamiast 'prawą'). System nie widział w tym błędu ('pisanie prawa' jest logicznie poprawne). Gdybym widział ekran, poprawka wymagałaby jednego dodatkowego kliknięcia - dla wybrania alternatywnej formy gramatycznej wyrazu.

Przykłady

  1. Przykłady re-publikacji treści za pomocą mechanizmów RSS/Atom
    Polecane treści z różnych źródeł internetowych można udostępniać za pomocą prostych, bezpłatnych środków i prostych kliknięć
  2. Przykład ciągłej internetowej akcji proczytelniczej
    Internetowa aktywność bibliotekarki biblioteki szkolnej w niewielkiej miejscowości przysporzyła bibliotece książek (papierowych) i ich czytelników, ożywiła mikrospołeczność i przyniosła pozytywną popularność.

Pisanie lewą ręką trzymającą smartfon

Comments