Pytanie do Superbelfrów RP - przykład

W poniedziałek rano (nieco przed ósmą) zadano pytanie grupie Superbelfrzy RP. Nawet w tym trudnym czasie można liczyć na szybką pomoc sieci współpracy opartej na Facebookowej grupie.

Pytanie "do Facebooka"

Drodzy Superbelfrzy, bardzo potrzebuję konkretnych, inspirujących przykładów praktycznego wykorzystania Web 2.0 w szkole ponadgimnazjalnej na dzisiaj na godzinę 12 (w południe). Nie przypadkiem pytam dopiero teraz, więc bardzo proszę mnie nie rozstrzelać, tylko wspomóc. Pozdrawiam.
 4 hours ago
 • Seen by 33
  Agnieszka likes this.
 • Marcin A konkretnie? W moim przypadku - Dokumenty Google - zadania domowe dla całej klasy na jednym dokumencie albo wirtualne sesje tekstowych RPG dla grup 7 osobowych. Grupy facebookowe prowadzone od 1,5 roku dla każdej z uczonych grup... Wirtualne wycieczki do Londynu i Nowego Jorku w Google Street View, Odwrócona klasa z wykorzystaniem własnego kanału youtube (www.youtube.com/maturazangielskiego) oraz fanpage (www.facebook.com/angielski.do.matury)....

  Dobrze że w pokoju nauczycielskim mamy komputer, a ja 15 minut wolnego przed lekcjami....
  www.youtube.com
  Tutaj znajdziecie filmiki, w których przystępnie wyjaśniono kwestie przydatne w przygotowaniu do matury z języka angielskiego: zagadnienia gramatyczne, jak pisać rozprawki, recenzje opowiadania i opisy, przykłady opisywania zdjęć itd. Kanał prowadzony jest przez mgr Marcina Zaroda - anglistę z ki...

 • Agnieszka Marcin rządzisz. Nie mam co dodawać :) ewentualnie klasę założoną na quizlecie (fiszki, gry) gdzie dodajemy słówka i ćwiczymy w domu lub w szkole (dostępny jest ranking wyników poszczgólnych uczniów) Do dropboxa wrzucamy materiały, zadania, itp. do kalendarza google - uczniowie wpisują sprawdziany, blogi do projektów np. Comenius
 • Jacek Marcin jeszcze dodałby...

 • Marta Jesli pracujemy projektem uczniowie mogą tworzyć bloga , na voxopop można stworzyc grupę dyskusyjną na każdy temat i w każdej grupie wiekowej i z każdego przedmiotu...;)

 • Adam  Kune.CC polecam oraz FengOffice

 • Adam I na szybko: http://linux.cyfrowaszkola.waw.pl/2012/09/10-darmowych-narzedzi-web-2-0-dla-nauczycieli/
  Polecam wszystkim nauczycielom przyjrzenie się tym narzędziom - sdą naprawdę cie...See More

 • Marcin Aha, i żeby było jasne - ja nie uczę WYŁĄCZNIE metodami z wykorzystaniem IT, uczę zwyczajnie, a te dodatki są STAŁYM elementem moich lekcji, dzięki czemu uczniowie nie traktują tego jako święta we wsi, ale jako zwykłe narzędzie, tak jak odtwarzacz CD... Wielu nauczycieli zraża się, bo mówią, "zrobiłem lekcję z komputerem i młodzież z niej nic nie zapamiętała. Odpowiadam - bo jeśli się to robi raz w miesiącu, to nigdy młodzież nie potraktuje tego poważnie.

  Dlatego też walczę z multitablicami kupowanymi w liczbie sztuk 1 na 15 sal - to nigdy się nie sprawdzi, jeśli nie będzie tego na każdej lekcji dostępnego. Dlatego też walczę o to, żeby nauczyciel miał do dyspozycji rzutnik czy duże telewizor LCD u siebie w klasie, bo wtedy puszczenie nawet 3-minutowego filmiku w czasie lekcji nie dezorganizuje całej pracy.

  To jedyny sposób na wykorzystanie TI w szkole - regularnie, nie do wszystkiego co popadnie, bo do niektórych rzeczy lepsze są inne techniki, ale tak, żeby młodzież nie widziała różnicy między robieniem czegoś na komputerze a pisaniem na tablicy... I takich ludzi mamy chyba wychować, no nie?

  Myślę, że to fajny temat na naszego bloga. Może wieczorem się zmuszę do rozszerzenia tego... Będą zainteresowani?
 • Adam  Pewnie!

 • Lechoslaw Dziękuję pięknie, jesteście Wielcy. Wieczorem wyjaśnię skąd takie dziwne okno czasowe, ale @ Marcin: pomysł (blog) jest znakomity!