~ Nearpod (raczej "learning analytics" niż gra)


Nearpod jest narzędziem klasy Learning analytics

"The essential idea behind learning analytics is to use data and analyses to adapt instruction to individual learner needs in real time, in the same way that Amazon, Netflix, and Google use metrics to tailor recommendations and advertisements to consumers. Applied analytics can help transform education from a standard one-size-fits-all delivery system into a responsive and flexible framework, catered to meet the students’ academic needs and interests. Important information can be gleaned from student work in online environments and leveraged to design adaptive software — programs that make carefully calculated adjustments and suggestions to keep learners motivated as they master concepts or encounter stumbling block".


Notka anglisty z LO (przed)

"Jutro powtórkę dwóch unitów robię z towarzyszeniem Nearpoda. Przeklepałem wzór "karty odpowiedzi" do tej platformy (10 minut), zaznaczyłem poprawne odpowiedzi. Uczniowie w książkach mają pytania, a tylko odpowiedzi (a, b, c, prawda/fałsz) udzielają na Nearpodzie.

Ekscytujący jest ten feedback spersonalizowany od każdego z 16 uczniów... Już Bill Gates pisał jakieś 15 lat temu "Know your numbers" w swojej książce "Business @ the speed of thought"... No to ja jutro będę te "numbers" znał dla każdego ucznia osobno...

Nearpod chyba mniej sieciożerny niż Kahoot.

Powtórka przed sprawdzianem z angielskiego ‎(liceum, M. Zaród)‎

Komentarz nauczyciela do filmiku powyżej

"Uczniowie robili ćwiczenia z książki, a tylko odpowiedzi wprowadzali do aplikacji. Przydatne: natychmiastowa informacja zwrotna o tym, co komu idzie, a co nie (zwłaszcza przy gramatyce i wymowie. Normalnie nie ma szans na tak precyzyjne dane w takim tempie (w czasie rzeczywistym). Będę częściej stosował".
Wideo dotyczy lekcji w pracowni PC, ale Nearpod działa także na smartfonach i tabletach (jednak wtedy potrzebny jest dostęp do WiFi).
Liczba wyświetlanych pozycji: 2
Wybierz z listyKomentarz
Sortuj 
 
Sortuj 
 
Wybierz z listyKomentarz
Nearpod Aplikacja dla Androida 
Nearpod Puts Your Class On The Same Page [ANG] artykuł na temat Nearpoda 
Liczba wyświetlanych pozycji: 2