1. "Klasa bez papieru" z Dyskiem Google (przewodnik)

Pakiet Dysk Google (drive.google.com) - dostarcza niebywale użytecznych, bezpłatnych narzędzi do wspomagania nowoczesnej edukacji.

Grafika powyżej jest linkiem do dokumentu online. Zapraszam do lektury i korzystania.

Pakiet Dysk Google (drive.google.com) jest chyba najpotężniejszym (a na pewno najnowocześniejszym) zestawem bezpłatnych narzędzi umożliwiających nie tylko skuteczne, ale także bajecznie proste i piękne dzielenia się wiedzą i współpracę grupową.

W "klasie bez papieru" można ich używać na wiele sposobów, w wielu zastosowaniach. Potencjalne korzyści są nie do przecenienia. Oto


KLASA BEZ PAPIERU - Z DYSKIEM GOOGLE

PRZEWODNIK


Jego pierwowzorem był angielski dokument online autorstwa Erica Curtsa (www.ericcurts.com). Pierwowzór angielski jest dostępny pod skrótowym adresem goo.gl/bgmVVG, zawsze w najnowszej wersji.

Dzięki społecznej pracy grupki osób dobrej woli, zajmujących się nowoczesną edukacją, został on nie tylko przetłumaczony, ale także dostosowany do polskiej wersji, polskich warunków, a także rozszerzony. Ten proces ciągle trwa (i w przewodniku znajdziesz tego objawy). Dlatego nie dziw się, Czytelniku, jeżeli znajdziesz pewnego dnia pusty rozdział. To nie będzie brak, tylko oznaka nowej potrzeby, nowego pomysłu, trwającego procesu współtłumaczenia i współredagowania. To swoista przewaga dokumentu online nad papierowym dokumentem: Papierowy dokument w momencie wydania jest - pozornie - skończony i kompletny, jednak niestety zastyga w bezruchu. Jeżeli opisuje żywe, dynamicznie zmienne obiekty lub zjawiska, to od momentu wydrukowania staje się coraz bardziej niekompletny, aż wreszcie całkiem traci walor przydatności.
Dysk Google rozwija się bardzo szybko i niniejszy przewodnik rozwija się wraz z nim. Jeżeli zauważysz, że zbyt powoli - rozważ przyłączenie się do grupki wolontariuszy. Redaguj, poprawiaj, uaktualniaj i rozszerzaj razem z nami.
Liczba wyświetlanych pozycji: 5
Wybierz z listyKomentarz
Sortuj 
 
Sortuj 
 
Wybierz z listyKomentarz
Apps User Group Grupa dyskusyjna i sieć współpracy szkół stosujących Google Apps. 
Podkasty na temat Paperless Classroom  (Hangouty G+) 
How To Create A Paperless Classroom With Your iPad By TeachThought Staff 
The Paperless Classroom with Google Docs Pierwowzór angielski - by Eric Curts 
Klasa bez papieru - z Dyskiem Google Przewodnik polski w formacie dokumentów Dysku Google (da się go wydrukować lub pobrać w formacie PDF) 
Liczba wyświetlanych pozycji: 5