Wizja tabletu sprzed 20 lat

opublikowane: 22 kwi 2014, 10:25 przez Lechosław Hojnacki   [ zaktualizowane 22 kwi 2014, 12:20 ]

Zaprojektowany 20 lat temu tablet miał się nazywać... THE TABLET (!) Pozwalał na powiększanie tekstu, odtwarzanie wideo i dźwięku, tworzenie profili. Miał wypierać papierowe gazety.
20 lat później - wszystko wygląda dokładnie tak, jak przewidziano.
Najważniejszy morał? Jeszcze niedawno wyobraźnia wizjonerów wyprzedzała możliwości technicznej realizacji. Czy dziś nadal tak jest? Chyba już nie. Tablety już rządzą, a mimo to wielu z nas nadal jeszcze... nie wierzy w ich potencjał.
I chyba już nie mamy pojęcia, co będzie za następne 20 lat. Większość z nas jest przeświadczona, że będzie tak, jak dziś, "tylko nowocześniej"...
Inspiracja: dailymail.co.uk
Wizja pochodzi z 1994 roku i zadziwiająco dokładnie odpowiada faktycznym możliwościom tabletu o 20 lat późniejszego, jednak w tym czasie istniał już dziad dzisiejszego tabletu, Newton (1993), zaś idea tabletu kiełkowała w głowie Jobsa już od dziesięciolecia: "chcemy zbudować świetny komputer wielkości książki, żeby każdy mógł go nosić ze sobą, chcemy żeby nauka obsługi zajmowała 20 minut, (...) oraz żeby koniecznie miał radiowe łącze, żebyście mogli być w kontakcie z wszelkimi wielkimi bazami danych oraz z innymi komputerami" (Steve Jobs, 1983). (tłum.: LH)
Comments