[T-P] Wizualizer profesjonalny (rozwiązanie uniwersalne)

UWAGA: Wizualizer jest stosunkowo kosztowny, jednak jest on jednym z najbardziej użytecznych, uniwersalnych narzędzi multimedialnego wspomagania warsztatu nauczyciela lub wykładowcy. Istnieje także możliwość uniknięcia wysokich kosztów (p. ostatnia ramka poniżej).

Rozwiązanie problemu proste i pewne: wizualizer

Fot.1. Praktycznie działający system ze starym wizualizerem analogowym przyłączonym przez S-Video (zwykłe wideo ma b. niską rozdzielczość!) do projektora. Na ekranie bardzo czytelny obraz z tabletu - nawet jednopikselowe linie z 7-calowego tabletu FullHD! (tu: tablet Nexus 7 v.2013 i znakomity program matematyczny Geometry Pad).

Słowo o wizualizerach

Każdy wizualizer  (inaczej wideo prezenter) przyłączony do projektora (lub telewizora) załatwia sprawę (patrz zdjęcie). Dodatkowo - wizualizer jest zdecydowanie najbardziej uniwersalnym sprzętem dla nauczyciela i w każdej sali powinien być pierwszym zakupem po projektorze lub wielkoekranowym telewizorze. Ceny w granicach od 700 do 10 000 złotych. Sensowny model, to 2 000 PLN, dobry model, to 3 000.

Jeżeli wizualizer jest zbyt drogi...

We wprawnych rękach sprawę załatwia przyzwoita kamerka internetowa:
  • (wersja mini) umocowana do czegokolwiek stojącego na biurku,
  • (wersja średnia) przyklejona taśmą klejącą do oprawki żarówki starej lampy biurkowej z regulowanym wysięgnikiem,
  • (wersja lux) dobra kamerka z gwintem w stopce (jak w aparacie foto) przykręcona zamiast głowicy do statywu starego powiększalnika Krokus z Allegro (od 30 zł) lub ze strychu szkoły (po dawnym kółku fotograficznym).