Etui - przeciwko uszkodzeniom mechanicznym


Etui do transportu

Rys.1.1. Bezpieczne etui transportowe o małych rozmiarach zewnętrznych, z elastycznego tworzywa sztucznego, musi chronić przede wszystkim rogi tabletu. Rant boczny wystający ponad powierzchnię ekranu zmniejsza prawdopodobieństwo jego stłuczenia. Klapka powinna mieć jakieś zamknięcie. Takie etui jest zwykle dedykowane (dla konkretnego modelu tabletu).
Ten model etui znakomicie chroni urądzenie w transporcie, jednak jest mało wygodny podczas pracy.

Etui-podstawka


Rys.1.2. Bezpieczne etui transportowe o małych rozmiarach zewnętrznych, z mało elastycznego tworzywa sztucznego/ Widać, że rogi tabletu są chronione (uwaga: nie w każdym modelu!). Trójdzielna klapka pozwala zamienić etui w podstawkę o jednym lub dwóch kątach nachylenia do wyboru. Takie etui także jest zwykle dedykowane (dla konkretnego modelu tabletu).
Ten model etui jest wygodny i uniwersalny. Ceny etui firmowych osiągają 150-200 PLN, ceny dobrych chińskich zamienników zaczynają się od 40 PLN.

Etui minimalistyczne


Rys.1.3. Wytłoczka z półelastycznego tworzywa sztucznego. Im bardziej elastyczne tworzywo, tym lepiej. Nieznacznie powiększa rozmiary tabletu i jest wygodne (i tanie), niestety mało bezpieczne. Wystający nad ekran rant zabezpiecza ekran przed stłuczeniem tylko przy upadku na zupełnie płaską powierzchnię. Dlatego zaleca się go używać tylko w połączeniu z naklejką na ekran.
Zawsze jest dedykowane.