Google+, świetne narzędzie dla edukacji.

opublikowane: 23 lip 2011, 00:44 przez Lechosław Hojnacki   [ zaktualizowane 23 lip 2011, 01:08 ]

Serwis Google Plus (plus.google.com) jest w pewnym zakresie klonem Facebooka. Już teraz, zanim jednak wyszła z fazy testowej, widać jednak, że ma szanse być czymś znacznie lepszym, zwłaszcza dla edukacji. 
  • Dotychczasowe serwisy chmurowe Google były i są znakomitymi narzędziami dla edukacji. Promowałem je wśród nauczycieli i udawało się, bo na to po prostu zasługują. Do pełni szczęscia brakowało mi tam funkcji integrujacych w maksymalnie intuicyjny sposób publikację i komunikację w poszczególnych serwisach  (trzeba to było zrobić "ręcznie" - nie dla początkujacych). Brakowało też nowoczesnego narzędzia wielomedialnej komunikacji grupowej  (nauczyciele-rodzice-uczniowie-klasy-szkoła-...). Upublicznianie wybranych zasobów grupowych powinno tam być prostą funkcją dostępną na żądanie, ale nie automatem.
  • Dokładnie taka organizacja komunikacji stanowi podstawę idei kręgów - kamienia węgielnego Google Plus, serwisu integrującego pozostałe serwisy Google w jeden system komunikacji wielogrupowej i publicznej.
Teraz ograniczeniem zastosowania takiego potężnego narzędzia będzie już tylko nasza wyobraźnia (lub zwykła nieznajomość).
Po wakacjach otwieramy tworzenie działu Google Plus Edukacja.

Comments