Nadchodzą nowe Witryny Google (Google Sites)

opublikowane: 5 cze 2017, 05:11 przez Lechosław Hojnacki   [ zaktualizowane 5 cze 2017, 05:12 ]

Mechanizmy serwisu Witryny Google Sites (to na nich opiera się Enauczanie.com) od bardzo dawna nie były aktualizowane. Ma się to zmienić w ciągu najbliższego roku. Nie będzie "renowacji", ale całkowita zmiana. Stary mechanizm zniknie, zaś nowy we wczesnej wersji testowej jest już dostępny.
Podejście jest na wskroś nowoczesne i przyjazne dla twórcy stron, które będzie można komponować przeciągając i upuszczając obiekty nad powierzchnie strony. Pełna integracja z Dyskiem Google, interfejs zaprojektowany z myślą o użyciu z poziomu mobilnych urządzeń, to wszystko wygląda bardzo obiecująco.
Niestety w obecnej wersji brakuje jeszcze wielu mechanizmów znanych z poprzedniej wersji, ale w końcu jeszcze daleko do oficjalnej premiery. Zgodnie z zapowiedziami w 2018 roku powinny się pojawić mechanizmy ułatwiające przeniesienie istniejących witryn z poprzedniej wersji na nową. Niepokoi w tym kontekście zapowiedź, że nowe strony wprawdzie będą miały strukturę hierarchiczną, le tylko dwupoziomową. 
Enauczanie.com ma ją znacznie bardziej rozbudowaną (uczciwie mówiąc - nawet ponad miarę dzisiejszych wymogów dla stron mobilnych). Jest to jednak przyczyna, dla której od pewnego czasu treści Enauczanie.com nie są aktualizowane tak często, jak powinny. Warto poczekać na dokładniejsze informacje o docelowych możliwościach nowych witryn.