„Nakręć się!” na Konkurs filmowy Filmoteki Szkolnej

opublikowane: 4 gru 2012, 13:59 przez Lechosław Hojnacki   [ zaktualizowane 4 gru 2012, 14:01 ]

Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej zapraszają młodzież szkół ponadpodstawowych do udziału w Konkursie filmowym Filmoteki Szkolnej „Nakręć się!”. 

Kamerą nie tylko rejestrujemy codzienność, za jej pomocą możemy opowiadać historie, zwrócić uwagę innych na ważne dla nas sprawy. Tworząc własne filmy ale i interpretując obrazy innych reżyserów - dostrzegamy więcej i uczymy się czegoś nowego o sobie i otaczających nas ludziach.

Na filmowy Konkurs Filmoteki Szkolnej już od trzech lat napływają prace tych spośród młodych reżyserów, którzy zdobyli się na odwagę by podzielić się swoimi pomysłami i doświadczeniami.

Do 15 stycznia czekamy na kolejne prace młodzieży - osobiste wypowiedzi- recenzje i etiudy filmowe inspirowane filmami z pakietu Filmoteki Szkolnej. Nawiązania mogą być bardzo różne, może tu chodzić o inspirację tematem, klimatem, osobą reżysera, a nawet specyficzną formą. Zachęcamy do niczym nieograniczonych twórczych działań. Najważniejszy jest pomysł i zaangażowanie! Wszelkie plagiaty zabronione.

Dla zwycięzców przygotowane są atrakcyjne nagrody ( programy do montażu, publikacje o tematyce filmowej, pakiety filmów polskich). Dodatkowo najlepsze filmy będą miały swoją premierę kinową w czasie Festiwalu Filmoteki Szkolnej oraz zostaną wydane na płycie DVD, a najlepsza recenzja zostanie opublikowana na stronie internetowej programu.

Termin:
Na prace konkursowe czekamy do 15 stycznia 2013 r.

Zgłoszenia:
Aby zgłosić swój udział w konkursie należy wypełnić do 15 stycznia 2013 r. ELEKTRONICZNY FORMULARZ ZGŁOSZENIA dostępny na stronie http://www.ceo.org.pl/pl/filmotekaszkolna/news/konkurs-filmowy-filmoteki-szkolnej

Szczegółowe informacje i regulaminy konkursów na stronie: http://www.ceo.org.pl/pl/filmotekaszkolna/news/konkurs-filmowy-filmoteki-szkolnej

Kontakt:
Zofia Gradek: 
Centrum Edukacji Obywatelskiej
ul. Noakowskiego 10; 00-666 Warszawa
email: zofia.gradek@ceo.org.pl


Comments