Kontakt, O NAS

 • Nowoczesne narzędzia i technologie cyfrowe, interaktywne, chmurowe.

 • Nowoczesne metody edukacyjne wspomagane najnowszymi technologiami.

 • Przykłady dobrych praktyk.

Zobaczyłeś gdzieś błąd? Masz pomysł na artykuł, nowy dział? Chcesz współtworzyć serwis? Skontaktuj się z nami.

Zespół redakcyjny: enauczaniecom@gmail.com

Wyszukiwanie w serwisie enauczanie.com

Wyszukiwarka jest bardzo efektywna, jednak znacznie prostsza niż Google.

Podstawowe zasady:

 • duże i małe litery: nie są rozróżniane;

 • wyszukiwanie wyrazów: obejmuje prawie dowolne formy gramatyczne (np. wyszukanie słowa technologie znajdzie także strony, na których występują słowa technologii, technologiami etc.).; uwaga: pojawią się także odpowiedniki angielskie, tu np. technologies, technology!

 • rozdzielone spacjami wyrazy są traktowane jako alternatywa logiczna; (np.: projekty webquest technologie znajdzie tekst zawierający ktorekolwiek z tych wyrazów w dowolnej formie gramatycznej);

 • wykluczanie: ciąg poprzedzony minusem nie pojawi się w wynikach (np dodanie do wyszukania ciągu znaków -technologie wykluczy strony, w których występuje wyraz technologie); uwaga: wykluczane są tylko dokładnie identyczne ciągi znaków (czyli np. ciąg -technologie nie wykluczy wyszukania wyrazu technologii).

Lechosław Hojnacki (CAŁOŚĆ)

Nauczyciel-konsultant, wykładowca i trener. Zajmuje się edukacyjnymi zastosowaniami najnowszych technologii (w tym mobilnych i chmurowych), nowoczesnymi metodami edukacyjnymi (w tym metodą projektu, WebQuestu i e‑portfolio), ocenianiem wspierającym rozwój, metodyką planowania, tworzenia i prowadzenia kształcenia zdalnego i hybrydowego. Pomaga nauczycielom i szkołom w planowaniu i realizacji zmian, innowacji i rozwoju.

Autor szkoleń, programów, poradników oraz licznych publikacji naukowych i popularyzatorskich o tej tematyce. Członek grupy SuperBelfrzy RP. Założyciel i redaktor www.enauczanie.com

Wieloletni tancerz, pasjonat i propagator tanga argentyńskiego. Autor Przewodnika "Tango - Moja nowa pasja". Założył i prowadzi serwis tango.etaniec.org

WWW: www.hojnacki.net

JOANNA APANASEWICZ (NAJMŁODSI)

Nazywam się Joanna Apanasewicz. Jestem nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego, i lubię to. Jestem również członkinią grupy SuperBelfrzy RP. Staram się pracować kreatywnie i z pasją. Chętnie dzielę się swoimi pomysłami.

WWW: apanaski.blogspot.com

Piotr Szlagor (PROGRAMOWANIE)

Nauczyciel matematyki i przedmiotów informatycznych w bielskich szkołach. Pasjonat nowych technologii i ich wykorzystania w edukacji. Autor wielu publikacji, w tym pierwszego podręcznika "Scratch. Nauka programowania przez zabawę", wydanego drukiem przez wydawnictwo Komputer Świat.

WWW: piotr.szlagor.net

Czym nie jest ten serwis?

1. Nie jest komercyjny (w żadnym sensie)

  • Nie istnieje dla zysków, jest tworzony pro bono; niczego nie sprzedaje i nie reklamuje dla zysku; preferuje rozwiązania bezpłatne dla użytkowników: z dwóch podobnych rozwiązań bezpłatne zawsze stawiamy ponad płatnym (chociaż opisuje także płatne - trudno np. o bezpłatny tablet).

  • Nikt tu nikogo nie zatrudnia i nikt nikomu za nic nie płaci.

  • Serwis jest oparty na mechanizmach New Google Apps w wersji bezpłatnej.

2. Nie jest gazetą ani czasopismem

  • Nie spełniamy warunków koniecznych aby musieć serwis zarejestrować jako "czasopismo". Świadomie i dobrowolnie.

  • Staramy się przestrzegać prawa, więc jeżeli w tej materii prawo się zmieni, my zmienimy się razem z nim (tak, aby nadal nie spełniać warunków).

Uważamy, że Internet jest szczególnym medium i że jego ogromna wartość społeczna i edukacyjna zasadza się między innymi na świadomej wolności publikowania przez wszystkich obywateli Ziemi włączając w to nieletnich uczniów.

Uznajemy ważną rolę systemów edukacji i wszystkich osób zajmujących się wychowaniem młodego pokolenia we kształtowaniu umiejętności dzielenia się wiedzą i doświadczeniem za pośrednictwem Internetu.

Serwisy składowe Enauczanie.com i serwisy powiązane