NowoczesnE (E)nauczanie

Nowoczesne metody EDUKACYJNE i najnowsze technologie w edukacji

Niekomercyjny przewodnik online dla nowoczesnych nauczycieli, edukatorów i rodziców

Zoptymalizowany do użytku na urządzeniach mobilnych. Autorski serwis pro bono Lechosława Hojnackiego. Dział "Programowanie - kodowanie" prowadzi Piotr Szlagor.

Zdalne nauczanie. Własne ministudio do pracy zdalnej i nagrywania materiałów, przydatne oprogramowanie i osprzęt. 
Prosto, bezpłatnie lub jak najtaniej (ale tak, żeby wszystko się przydało po pandemii!). Szybkie przewodniki w formatach dukumentów tekstowych. Do korzystania online, pobrania jako dokumenty/e-booki lub do wydrukowania. Autor: L. Hojnacki.  Licencje: CC-BY-SA-4.0 

PONIŻEJ: STAŁE DZIAŁY SERWISU

Dostępne narzędzia, tylko rzeczywiście nowoczesne. Smartfony, tablety, serwisy chmurowe, G-learning, chromebooki.Dział dostępny także pod skrótowym adresem:mobilne.enauczanie.com
Audio i film/wideo, Komunikacja tekstowa w Internecie. Niebawem serwisy społecznościowe, multimedia online, edukacja w chmurze. 
Wybrane metody i techniki edukacyjne interesujące w kontekście podejścia konstruktywistycznego oraz środowiska bogatego w nowe technologie. Przykłady, porady, literatura do skutecznych i motywujących metod dla każdego.
Języki Scratch i Python w edukacji.Niebawem także robotyka.
Jak dobrać tablicę interaktywną, projektor multimedialny?Jak stworzyć tanio nowoczesny system informacyjny zastępujący dawne tablice ogłoszeniowe?
O co zadbać, aby technologie nie niszczyły nam zdrowia?Jak zadbać o własne bezpieczeństwo w Sieci?Jak w zgodzie z prawem korzystać z Internetu i publikować?Skąd wziąć legalne grafiki, dźwięki, muzykę etc.?
"Cyfrowo" to nie zawsze znaczy "nowocześnie".Dobre rady i sposoby na technologicznie wspomagane zajęcia ze znakiem jakości. Dla przedszkola i klas 1-3. 
"Nowocześnie", to nie zawsze znaczy "cyfrowo".Inspiracje dla przedszkola i klas 1-3.Na razie dział w fazie pomysłu.
Jeżeli nie jesteś nauczycielem, to spieszę zapewnić, że enauczanie.com jest także dla Ciebie. 
Sprawdzone jako wartościowe, obszerne źródła i zasoby (autora i zewnętrzne): witryny tematyczne, dokumenty online i e-booki dostępne bezpłatnie.
Licencje:  treści autorskie niniejszego serwisu, za wyjątkiem materiałów oddzielnie oznaczonych, są objęte licencją Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe. Obrazy tła w nagłówkach stron, z wyjątkiem oddzielnie oznaczonych, są objęte licencją Public Domain (CC0).