JAK KORZYSTAĆ Z WITRYNY ENAUCZANIE.COM?

Wyszukiwanie

W prawym górnym rogu okna przeglądarki widzisz "lupę". Oferuje ona dostęp do wyszukiwarki wewnątrz serwisu. Nie działa ona na razie tak znakomicie jak Google, jest bardzo prosta. Obecnie (aktualizacja 2.10.2018) :

  1. Wyszukanie wyrazu pozwala odnaleźć go wyłącznie dosłownie, w tej samej pisowni i formie gramatycznej, a bez rozróżnienia wielkich i małych liter.

  2. Informacja przy wyniku typu "Last modified on 2 paź 2018" wprowadza w błąd: odnosi się nie do do modyfikacji wyszukanej strony, a tylko do daty uaktualnienia bazy danych wyszukiwarki.

  3. Wyszukanie dwóch lub więcej wyrazów (ciągów znaków) [np.: tablet smartfon] podaje strony, na których znaleziono wszystkie szukane ciągi.

  4. Wyszukanie wyrazów (ciągów znaków) rozdzielonych operatorem OR [np.: tablet OR smartfon OR scratch] podaje strony, na których znaleziono co najmniej jeden szukany ciąg.

  5. Innych możliwości nie ma lub ich nie znamy.

Problemy

Czasem trafisz na stronę w trakcie aktualizacji bazy danych wyszukiwania. Wtedy zamiast wyników otrzymasz obraz podobny do tego:

Jedyne, co wtedy zadziała, to cierpliwość. Po jakimś (?) czasie wyniki pojawiają się ponownie.

Uwaga: czasem trafisz na moment, kiedy widać już "jakieś" wyniki, ale nie wszystkie. Kluczowa jest ew. obecność napisu "Ta strona jest obecnie aktualizowana i może zawierać więcej zgodnych wyników. Spróbuj wyszukać później" u dołu ekranu wyników wyszukiwania.